  • EB16E2D2H-24.576MTR
EB16E2D2H-24.576MTR
advertisement
Manufacturer No:
EB16E2D2H-24.576MTR
HK JDW NO:
3402-EB16E2D2H-24.576MTR
Step5Bar-code shipping tag
EB16E2D2H-24.576MTR
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.2mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Oscillator Type
    LVHCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Output Load
    15 pF
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm