  • EAST16084WA4
EAST16084WA4
advertisement
Manufacturer No:
EAST16084WA4
HK JDW NO:
282-EAST16084WA4
Datasheet:
EAST16084WA4
Description:
LED WHITE DIFFUSED 0603 SMD
Step5Bar-code shipping tag
EAST16084WA4
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Color
    White
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3V
  • Viewing Angle
    130°
  • Current - Test
    5mA
  • Lens Size
    1.00mmx0.80mm