  • EA2532WA18-24.576MTR
EA2532WA18-24.576MTR
advertisement
Manufacturer No:
EA2532WA18-24.576MTR
HK JDW NO:
3402-EA2532WA18-24.576MTR
Step5Bar-code shipping tag
EA2532WA18-24.576MTR
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Frequency
    24.576MHz
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.001%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm