  • E9225H12B2-FSR
E9225H12B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
E9225H12B2-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-E9225H12B2-FSR
Package:
Datasheet:
E9225H12B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X25MM LCKD RTR 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E9225H12B2-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Weight
    0.245lb 111.13g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Published
    2006
  • Series
    E9225
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.360A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    51.0 CFM (1.43m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)
  • Width
    25.00mm