  • E5C2-R20PDIN-200C-AC120
E5C2-R20PDIN-200C-AC120
advertisement
Manufacturer No:
E5C2-R20PDIN-200C-AC120
HK JDW NO:
607-E5C2-R20PDIN-200C-AC120
Package:
100
Step5Bar-code shipping tag
E5C2-R20PDIN-200C-AC120
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Type
    Temperature Controller (RTD)
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~120VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Interface
    Analog
  • Input Range
    0°C ~ 200°C
  • Control Method
    On/Off
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP40
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C