  • E32D231CDS482MDA5M
E32D231CDS482MDA5M
advertisement
Manufacturer No:
E32D231CDS482MDA5M
HK JDW NO:
856-E32D231CDS482MDA5M
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
Description:
U32D 4800μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D231CDS482MDA5M
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    4800μF
  • Voltage - Rated DC
    230V
  • Lead Pitch
    28.575mm
  • Lead Spacing
    1.125 28.58mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm