  • E32D201HLN223MEE3Q
E32D201HLN223MEE3Q
advertisement
Manufacturer No:
E32D201HLN223MEE3Q
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E32D201HLN223MEE3Q
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Description:
U32D 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 26.29A 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 12
Step5Bar-code shipping tag
E32D201HLN223MEE3Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    U32D
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    22000μF
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9.8mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    26.29A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    26.29A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    34.9657A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    5.625 142.88mm