  • E2E-X16MC3L18-M1TJ 0.3M
E2E-X16MC3L18-M1TJ 0.3M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X16MC3L18-M1TJ 0.3M
HK JDW NO:
607-E2E-X16MC3L18-M1TJ 0.3M
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable with Connector Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X16MC3L18-M1TJ 0.3M
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Output Type
    NPN-NC/NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.63 (16mm)
  • Response Frequency
    400Hz