  • E2E-X10MB1T12-R 5M
E2E-X10MB1T12-R 5M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X10MB1T12-R 5M
HK JDW NO:
607-E2E-X10MB1T12-R 5M
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M12 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X10MB1T12-R 5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M12
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Series
    E2E
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.394 (10mm)
  • Response Frequency
    400Hz