  • E1SFA16-8.000M
E1SFA16-8.000M
advertisement
Manufacturer No:
E1SFA16-8.000M
HK JDW NO:
3402-E1SFA16-8.000M
Package:
Datasheet:
E1SFA16-8.000M
Description:
E1SFA16-8.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E1SFA16-8.000M
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Frequency
    8MHz
  • Pin Count
    2
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    1000 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    90Ohm