  • E1SEA18-12.000M
E1SEA18-12.000M
advertisement
Manufacturer No:
E1SEA18-12.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-E1SEA18-12.000M
Package:
Datasheet:
E1SEA18-12.000M
Description:
E1SEA18-12.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E1SEA18-12.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Frequency
    12MHz
  • Pin Count
    2
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%