  • DWM-50-52-L-S-200
DWM-50-52-L-S-200
advertisement
Manufacturer No:
DWM-50-52-L-S-200
HK JDW NO:
680-DWM-50-52-L-S-200
Description:
Flex Stack, DWM Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.050 1.27mm Bulk Through Hole 50 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DWM-50-52-L-S-200
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DWM
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Positions
    50
  • Number of Rows
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Total Number of Contacts
    50
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Length - Stack Height
    0.200 5.080mm
  • Length - Overall Pin
    0.425 10.800mm
  • Length - Post (Mating)
    0.105 2.667mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.120 3.048mm