  • DW-50-15-T-S-330
DW-50-15-T-S-330
advertisement
Manufacturer No:
DW-50-15-T-S-330
HK JDW NO:
680-DW-50-15-T-S-330
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 50 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-50-15-T-S-330
    Bulk
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.330 8.382mm
  • Length - Overall Pin
    0.630 16.002mm
  • Length - Post (Mating)
    0.190 4.826mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm