  • DW-15-10-T-S-352
DW-15-10-T-S-352
advertisement
Manufacturer No:
DW-15-10-T-S-352
HK JDW NO:
680-DW-15-10-T-S-352
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 15 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-15-10-T-S-352
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • Number of Positions
    15
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    15
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.352 8.941mm
  • Length - Overall Pin
    0.830 21.082mm
  • Length - Post (Mating)
    0.368 9.347mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm