  • DW-14-15-T-S-400
DW-14-15-T-S-400
advertisement
Manufacturer No:
DW-14-15-T-S-400
HK JDW NO:
680-DW-14-15-T-S-400
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-14-15-T-S-400
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.400 10.160mm
  • Length - Overall Pin
    0.630 16.002mm
  • Length - Post (Mating)
    0.120 3.048mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm