  • DW-14-10-G-S-710
DW-14-10-G-S-710
advertisement
Manufacturer No:
DW-14-10-G-S-710
HK JDW NO:
680-DW-14-10-G-S-710
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-14-10-G-S-710
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    14
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Length - Stack Height
    0.710 18.034mm
  • Length - Overall Pin
    0.830 21.082mm
  • Length - Post (Mating)
    0.010 0.254mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm