  • DW-12-13-S-S-665
DW-12-13-S-S-665
advertisement
Manufacturer No:
DW-12-13-S-S-665
HK JDW NO:
680-DW-12-13-S-S-665
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-12-13-S-S-665
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    12
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.665 16.891mm
  • Length - Overall Pin
    1.230 31.242mm
  • Length - Post (Mating)
    0.455 11.557mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    30.0μin 0.76μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm