  • DW-12-08-T-S-313
DW-12-08-T-S-313
advertisement
Manufacturer No:
DW-12-08-T-S-313
HK JDW NO:
680-DW-12-08-T-S-313
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Quantity:
In Stock : 275
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DW-12-08-T-S-313
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DW
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Positions
    12
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    12
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.313 7.950mm
  • Length - Overall Pin
    0.530 13.462mm
  • Length - Post (Mating)
    0.107 2.718mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm