  • DW-07-14-T-D-1082
DW-07-14-T-D-1082
advertisement
Manufacturer No:
DW-07-14-T-D-1082
HK JDW NO:
680-DW-07-14-T-D-1082
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-07-14-T-D-1082
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    14
  • Contact Gender
    MALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Length - Stack Height
    1.082 27.483mm
  • Length - Overall Pin
    1.430 36.322mm
  • Length - Post (Mating)
    0.238 6.045mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm