  • DW-07-14-L-D-200
DW-07-14-L-D-200
advertisement
Manufacturer No:
DW-07-14-L-D-200
HK JDW NO:
680-DW-07-14-L-D-200
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-07-14-L-D-200
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
    2
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    14
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Length - Stack Height
    0.200 5.080mm
  • Length - Overall Pin
    1.430 36.322mm
  • Length - Post (Mating)
    1.120 28.448mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm