  • DW-05-10-T-D-450
DW-05-10-T-D-450
advertisement
Manufacturer No:
DW-05-10-T-D-450
HK JDW NO:
680-DW-05-10-T-D-450
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-05-10-T-D-450
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    10
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    10
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Length - Stack Height
    0.450 11.430mm
  • Length - Overall Pin
    0.830 21.082mm
  • Length - Post (Mating)
    0.270 6.858mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm