  • DTS240050SUDC-P5P-SZ
DTS240050SUDC-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
DTS240050SUDC-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DTS240050SUDC-P5P-SZ
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
DTS240050SUDC-P5P-SZ
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    110g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.87W x 1.04 H 75.0mmx47.5mmx26.5mm
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, GS, UL
  • Efficiency
    65%
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    26.416mm