  • DTS120250UTC-Z6P
DTS120250UTC-Z6P
advertisement
Manufacturer No:
DTS120250UTC-Z6P
HK JDW NO:
193-DTS120250UTC-Z6P
Step5Bar-code shipping tag
DTS120250UTC-Z6P
    Desktop
  • Weight
    0.443lb 200.94g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    2.5A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    30W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm