  • DT06-12SB-P012
DT06-12SB-P012
advertisement
Manufacturer No:
DT06-12SB-P012
HK JDW NO:
795-DT06-12SB-P012
Description:
2 Rows Plug Bulk Black 12 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DT Thermoplastic
Quantity:
In Stock : 6851
Step5Bar-code shipping tag
DT06-12SB-P012
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Feature
    Enhanced Seal, IP68, IP6K9K
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Pitch
    4.445mm
    UL
  • Body Breadth
    0.716 inch
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Rated Current (Signal)
    13A
  • Height
    30.94mm
  • Length
    40.5638mm
  • Width
    18.19mm