  • DSS6NB32A330Q93A
DSS6NB32A330Q93A
advertisement
Manufacturer No:
DSS6NB32A330Q93A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DSS6NB32A330Q93A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 20% Radial
Quantity:
In Stock : 1114
Step5Bar-code shipping tag
DSS6NB32A330Q93A
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Number of Channels
    1
  • Current
    6A
  • Max DC Current
    6A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • ESD Protection
    No
  • Height
    7.0104mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    25.4mm