  • DSK-3R3H334T-HL
DSK-3R3H334T-HL
advertisement
Manufacturer No:
DSK-3R3H334T-HL
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-DSK-3R3H334T-HL
Package:
Coin, Wide Terminals - Opposite Sides
Datasheet:
DSK-3R3H334T-HL
Description:
CAP 330MF -20% +80% 3.3V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSK-3R3H334T-HL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    GULL WING AND FLAT
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Series
    DSK
  • Size / Dimension
    0.268Dia 6.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD (SMT) Tabs
  • Voltage - Rated
    3.3V
  • Additional Feature
    SIZE CODE INCLUDING TERMINAL
  • Capacitance
    330mF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3.3V
  • Size Code
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 60°C
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Diameter
    6.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    2.1mm