  • DSC6301HL1FB-020.0000
DSC6301HL1FB-020.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6301HL1FB-020.0000
HK JDW NO:
536-DSC6301HL1FB-020.0000
Package:
4-VFLGA
Step5Bar-code shipping tag
DSC6301HL1FB-020.0000
  • Package / Case
    4-VFLGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    DSC63XXB
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±2.50% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm