  • DSC6001JI2A-026.0000
DSC6001JI2A-026.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6001JI2A-026.0000
HK JDW NO:
536-DSC6001JI2A-026.0000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC6001JI2A-026.0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC60XX
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm