  • DSC400-1111Q0025KE1T
DSC400-1111Q0025KE1T
advertisement
Manufacturer No:
DSC400-1111Q0025KE1T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC400-1111Q0025KE1T
Package:
20-VFQFN Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20VFQFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC400-1111Q0025KE1T
  • Package / Case
    20-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    DSC400
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Max Supply Current
    44mA
  • Frequency - Output 1
    125MHz
  • Frequency - Output 2
    25MHz
  • Frequency - Output 3
    24MHz
  • Frequency - Output 4
    25MHz
  • Height
    0.035 0.90mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm