  • DSC1121CI2-027.0000T
DSC1121CI2-027.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121CI2-027.0000T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1121CI2-027.0000T
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators -40C - 85C 25 ppm 027.0000MHz
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121CI2-027.0000T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1121
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm