  • DSC1103DI5-200.0000
DSC1103DI5-200.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1103DI5-200.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC1103DI5-200.0000
Package:
6-VDFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC1103DI5-200.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1103
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    200MHz
  • Output
    LVDS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    32mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    200MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm