  • DSC1103CE5-156.2500
DSC1103CE5-156.2500
advertisement
Manufacturer No:
DSC1103CE5-156.2500
HK JDW NO:
536-DSC1103CE5-156.2500
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1103CE5-156.2500
    Select All
  • Mount
    Standard, Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1103
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    95μA
  • Load Capacitance
    2pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm