  • DSC1033BC1-026.0000
DSC1033BC1-026.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1033BC1-026.0000
HK JDW NO:
536-DSC1033BC1-026.0000
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1033BC1-026.0000
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1033, PureSilicon™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    3mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm