  • DSC1001CE2-019.2000
DSC1001CE2-019.2000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001CE2-019.2000
HK JDW NO:
536-DSC1001CE2-019.2000
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001CE2-019.2000
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    6.5mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm