  • DSC1001BI1-080.0000T
DSC1001BI1-080.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001BI1-080.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1001BI1-080.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001BI1-080.0000T
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    11.9mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    80MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm