  • DSC1001BI1-048.0000T
DSC1001BI1-048.0000T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001BI1-048.0000T
HK JDW NO:
536-DSC1001BI1-048.0000T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001BI1-048.0000T
    Select All
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    7.2mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q100
  • Mount
    Standard, Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    48MHz