  • DS04-254-2-03BK-SMT-TR
DS04-254-2-03BK-SMT-TR
advertisement
Manufacturer No:
DS04-254-2-03BK-SMT-TR
HK JDW NO:
207-DS04-254-2-03BK-SMT-TR
Package:
Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, FL
Step5Bar-code shipping tag
DS04-254-2-03BK-SMT-TR
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Actuator Level
    Flush, Recessed
  • Length
    0.339 8.62mm
  • Height Above Board
    0.167 4.25mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DS04-254-SMT
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Pitch
    0.100 2.54mm Full