  • DRP-24V120W1CAN
DRP-24V120W1CAN
advertisement
Manufacturer No:
DRP-24V120W1CAN
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-DRP-24V120W1CAN
Package:
Datasheet:
DRP-24V120W1CAN
Description:
CLIQ III SERIES 24V 120W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DRP-24V120W1CAN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    CliQ III (120W)
  • Size / Dimension
    4.61Lx1.57W x 4.88 H 117.0mmx40.0mmx124.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, cURus, EAC, SIQ
  • Efficiency
    91.49%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    88V~264VAC