  • DRB50-48-1
DRB50-48-1
advertisement
Manufacturer No:
DRB50-48-1
Manufacturer:
TDK-Lambda
HK JDW NO:
778-DRB50-48-1
Package:
Datasheet:
DRB50-48-1
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 1.05A 50.4W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DRB50-48-1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    DIN Rail
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    480mV
  • Load Regulation
    480mV