  • DR254D254P18M
DR254D254P18M
advertisement
Manufacturer No:
DR254D254P18M
HK JDW NO:
138-DR254D254P18M
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 18-PIN MAL
Step5Bar-code shipping tag
DR254D254P18M
  • Package Accepted
    2.54mm Header
  • Size / Dimension
    0.900Lx0.700W 22.86mmx17.78mm
  • Number of Positions
    18
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm