  • DR254D254P16M
DR254D254P16M
advertisement
Manufacturer No:
DR254D254P16M
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR254D254P16M
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 16-PIN MAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR254D254P16M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    2.54mm Header
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.700W 20.32mmx17.78mm