  • DR254D254P04M
DR254D254P04M
advertisement
Manufacturer No:
DR254D254P04M
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR254D254P04M
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 2.54MM PITCH 4-PIN MALE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR254D254P04M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    2.54mm Header
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.200W 17.78mmx5.08mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    4
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm