  • DR127DR254P16
DR127DR254P16
advertisement
Manufacturer No:
DR127DR254P16
HK JDW NO:
138-DR127DR254P16
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 16-PIN TO
Step5Bar-code shipping tag
DR127DR254P16
  • Package Accepted
    1.27mm Connector
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.700W 20.32mmx17.78mm
  • Number of Positions
    16
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Proto Board Type
    SMD to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm