  • DR127D254P20
DR127D254P20
advertisement
Manufacturer No:
DR127D254P20
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR127D254P20
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 1.27MM PITCH 20-PIN TO
Step5Bar-code shipping tag
DR127D254P20
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    1.27mm Connector
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.700W 25.40mmx17.78mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm