  • DR100D254P06F
DR100D254P06F
advertisement
Manufacturer No:
DR100D254P06F
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR100D254P06F
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 1.00MM PITCH 6-PIN FEMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR100D254P06F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    1mm Header
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.300W 17.78mmx7.62mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    6
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Proto Board Type
    Connector to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm