  • DR050D254P070
DR050D254P070
advertisement
Manufacturer No:
DR050D254P070
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR050D254P070
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 0.5MM PITCH 70-PIN CONN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR050D254P070
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    0.5mm Connector
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    3.500Lx1.000W 88.90mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    70
  • Pitch
    0.020 0.50mm