  • DR040D254P050
DR040D254P050
advertisement
Manufacturer No:
DR040D254P050
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DR040D254P050
Package:
Datasheet:
Description:
DUAL ROW 0.4MM PITCH 50-PIN CONN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DR040D254P050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Package Accepted
    0.4mm Connector
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    2.500Lx1.000W 63.50mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    50
  • Pitch
    0.016 0.40mm