  • DPF18-206FIB-C
DPF18-206FIB-C
advertisement
Manufacturer No:
DPF18-206FIB-C
HK JDW NO:
583-DPF18-206FIB-C
Package:
Datasheet:
DPF18-206FIB-C
Step5Bar-code shipping tag
DPF18-206FIB-C
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Nylon
  • Weight
    104.326245g
  • Published
    2001
    Crimp
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
    Female
  • Depth
    7.9mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.133 (2.03mm ~ 3.38mm)
  • Length
    19.812mm
  • Width
    7.87mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm