  • DPD120030-P9/RP-TC
DPD120030-P9/RP-TC
advertisement
Manufacturer No:
DPD120030-P9/RP-TC
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD120030-P9/RP-TC
Step5Bar-code shipping tag
DPD120030-P9/RP-TC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    40.894mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    300mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    300mA
  • Output Power
    3.6W
  • Voltage - Output
    12V