  • DPD120005-P6/RP-SZ
DPD120005-P6/RP-SZ
advertisement
Manufacturer No:
DPD120005-P6/RP-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPD120005-P6/RP-SZ
Package:
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPD120005-P6/RP-SZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600mW
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Max Output Current
    50mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    50mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    500mW
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
  • Height
    37.084mm